- Loyal
- BAM 3220
BAM 3220 Bearing | Loyal
| BAM 3220 interchange IKO BAM 3220 | |
| BAM 3220 cross reference IKO BAM 3220 | |
| BAM 3220 Equivalent bearing interchange guide: | |
| Price: | enquiry |
| Model Number: | BAM 3220 |
| D | 60,325 mm |
| C | 31,75 mm |
| Fw | 50,8 mm |
| C2 | 2,8 mm |
| Weight | 0,144 Kg |
| Size (mm) | 50.8x60.325x31.75 |
| Width (mm) | 31,75 |
| Bearing number | BAM 3220 |
| Bore Diameter (mm) | 50,8 |
| Outer Diameter (mm) | 60,325 |
| Basic dynamic load rating (C) | 46,6 kN |
| Basic static load rating (C0) | 102 kN |
UCTH205-14J-150 with Setscrew(inch)
CNSORDERNO: Normal-duty(2)
TOGN: UCTH205-14J-150
SDI: B-1/4-28UNF
SD: 7/8
UCTH209-26J-300 with Setscrew(inch)
CNSORDERNO: Normal-duty(2)
TOGN: UCTH209-26J-300
SDI: B-1/4-28UNF
SD: 1 5/8
UCTH211-32J-300 with Setscrew(inch)
CNSORDERNO: Normal-duty(2)
TOGN: UCTH211-32J-300
SDI: B-R1/8
SD: 2.00000000



BAM 3220 PDF download