- Loyal
- RSL185004-A
RSL185004-A Bearing | Loyal
| RSL185004-A interchange INA RSL185004-A | |
| RSL185004-A cross reference INA RSL185004-A | |
| RSL185004-A Equivalent bearing interchange guide: | |
| Price: | enquiry |
| Model Number: | RSL185004-A |
| d | 20 mm |
| B | 30 mm |
| X | 23 mm |
| Ew | 36,81 mm |
| d1 | 29 mm |
| r min. | 0,6 mm |
| Weight | 0,12 Kg |
| Size (mm) | 20x36.81x30 |
| Width (mm) | 30 |
| Bearing number | RSL185004-A |
| Bore Diameter (mm) | 20 |
| Outer Diameter (mm) | 36,81 |
| Basic dynamic load rating (C) | 46,5 kN |
UCTH207-22J-230 with Setscrew(inch)
CNSORDERNO: Normal-duty(2)
TOGN: UCTH207-22J-230
SDI: B-1/4-28UNF
SD: 1 3/8
UCTH212-39J-300 with Setscrew(inch)
CNSORDERNO: Normal-duty(2)
TOGN: UCTH212-39J-300
SDI: B-R1/8
SD: 2 7/16
ZK311-32 Tapered bore (with adapter) inch - ZK series
DVIS: A-R1/8
CNSORDERNO: Heavy-duty(3)
SDI: ZK311-32
SD: 2.00000000



RSL185004-A PDF download