- Loyal
- SB 7512064
SB 7512064 Bearing | Loyal
| SB 7512064 interchange IKO SB 7512064 | |
| SB 7512064 cross reference IKO SB 7512064 | |
| SB 7512064 Equivalent bearing interchange guide: | |
| Price: | enquiry |
| Model Number: | SB 7512064 |
| D | 120 mm |
| d | 75 mm |
| B | 64 mm |
| C | 55 mm |
| dk | 110 mm |
| Angle | 5 ° |
| Weight | 3,02 Kg |
| r min. | 0,6 mm |
| da max | 89,5 mm |
| Da min | 115,5 mm |
| Da max. | 102 mm |
| da min. | 79,5 mm |
| Size (mm) | 75x120x64 |
| Width (mm) | 64 |
| Bearing number | SB 7512064 |
| Bore Diameter (mm) | 75 |
| Outer Diameter (mm) | 120 |
| Basic dynamic load rating (C) | 593 kN |
UCTH209-27J-300 with Setscrew(inch)
CNSORDERNO: Normal-duty(2)
TOGN: UCTH209-27J-300
SDI: B-1/4-28UNF
SD: 1 11/16
UCHA215-48 with Setscrew(inch)
CNSORDERNO: A-R1/8
SDI: UCHA215-48
DVIS: 3.00000000
SD: Normal-duty(2)
UCTH205-14J-150 with Setscrew(inch)
CNSORDERNO: Normal-duty(2)
TOGN: UCTH205-14J-150
SDI: B-1/4-28UNF
SD: 7/8
UCTH207-20J-230 with Setscrew(inch)
CNSORDERNO: Normal-duty(2)
TOGN: UCTH207-20J-230
SDI: B-1/4-28UNF
SD: 1 1/4



SB 7512064 PDF download