- Loyal
- SCE1312
SCE1312 Bearing | Loyal
| SCE1312 interchange INA SCE1312 | |
| SCE1312 cross reference INA SCE1312 | |
| SCE1312 Equivalent bearing interchange guide: | |
| Price: | enquiry |
| Model Number: | SCE1312 |
| D | 26,988 mm |
| C | 19,05 mm |
| Fw | 20,638 mm |
| Weight | 0,024 Kg |
| Size (mm) | 20.638x26.988x19.05 |
| Width (mm) | 19,05 |
| Bearing number | SCE1312 |
| Bore Diameter (mm) | 20,638 |
| Outer Diameter (mm) | 26,988 |
| Basic dynamic load rating (C) | 15,9 kN |
| Basic static load rating (C0) | 23,7 kN |
UCHA215-48 with Setscrew(inch)
CNSORDERNO: A-R1/8
SDI: UCHA215-48
DVIS: 3.00000000
SD: Normal-duty(2)
UCTH211-34J-300 with Setscrew(inch)
CNSORDERNO: Normal-duty(2)
TOGN: UCTH211-34J-300
SDI: B-R1/8
SD: 2 1/8
UCTH212-39J-300 with Setscrew(inch)
CNSORDERNO: Normal-duty(2)
TOGN: UCTH212-39J-300
SDI: B-R1/8
SD: 2 7/16



SCE1312 PDF download