- Loyal
- SBB 36
SBB 36 Bearing | Loyal
| SBB 36 interchange IKO SBB 36 | |
| SBB 36 cross reference IKO SBB 36 | |
| SBB 36 Equivalent bearing interchange guide: | |
| Price: | enquiry |
| Model Number: | SBB 36 |
| D | 90,488 mm |
| d | 57,15 mm |
| B | 50,01 mm |
| C | 42,85 mm |
| d1 | 64,9 mm |
| dk | 82 mm |
| Weight | 1,32 Kg |
| ra max. | 0,6 mm |
| rb max. | 0,8 mm |
| Size (mm) | 57.15x90.488x50.01 |
| Width (mm) | 50,01 |
| Bearing number | SBB 36 |
| Bore Diameter (mm) | 57,15 |
| Outer Diameter (mm) | 90,488 |
| Basic dynamic load rating (C) | 345 kN |
UCTH210-31J-300 with Setscrew(inch)
CNSORDERNO: Normal-duty(2)
TOGN: UCTH210-31J-300
SDI: B-1/4-28UNF
SD: 1 15/16
UCTH206-18J-150 with Setscrew(inch)
CNSORDERNO: Normal-duty(2)
TOGN: UCTH206-18J-150
SDI: B-1/4-28UNF
SD: 1 1/8



SBB 36 PDF download