- Loyal
- SBB 22-2RS
SBB 22-2RS Bearing | Loyal
| SBB 22-2RS interchange IKO SBB 22-2RS | |
| SBB 22-2RS cross reference IKO SBB 22-2RS | |
| SBB 22-2RS Equivalent bearing interchange guide: | |
| Price: | enquiry |
| Model Number: | SBB 22-2RS |
| D | 55,562 mm |
| d | 34,925 mm |
| B | 30,15 mm |
| C | 26,19 mm |
| d1 | 38,5 mm |
| dk | 49 mm |
| Weight | 0,349 Kg |
| ra max. | 0,6 mm |
| rb max. | 0,8 mm |
| Size (mm) | 34.925x55.562x30.15 |
| Width (mm) | 30,15 |
| Bearing number | SBB 22-2RS |
| Bore Diameter (mm) | 34,925 |
| Outer Diameter (mm) | 55,562 |
| Basic dynamic load rating (C) | 126 kN |
UCTH210-31J-300 with Setscrew(inch)
CNSORDERNO: Normal-duty(2)
TOGN: UCTH210-31J-300
SDI: B-1/4-28UNF
SD: 1 15/16
UCTH204-12J-150 with Setscrew(inch)
CNSORDERNO: Normal-duty(2)
TOGN: UCTH204-12J-150
SDI: B-1/4-28UNF
SD: 3/4
ZK311-32 Tapered bore (with adapter) inch - ZK series
DVIS: A-R1/8
CNSORDERNO: Heavy-duty(3)
SDI: ZK311-32
SD: 2.00000000



SBB 22-2RS PDF download