- Loyal
- RSL185040-A
RSL185040-A Bearing | Loyal
| RSL185040-A interchange INA RSL185040-A | |
| RSL185040-A cross reference INA RSL185040-A | |
| RSL185040-A Equivalent bearing interchange guide: | |
| Price: | enquiry |
| Model Number: | RSL185040-A |
| d | 200 mm |
| B | 150 mm |
| X | 120 mm |
| Ew | 287,75 mm |
| d1 | 237 mm |
| r min. | 2,1 mm |
| Weight | 27,4 Kg |
| Size (mm) | 200x287.75x150 |
| Width (mm) | 150 |
| Bearing number | RSL185040-A |
| Bore Diameter (mm) | 200 |
| Outer Diameter (mm) | 287,75 |
| Basic dynamic load rating (C) | 1630 kN |
UCTH207-23J-230 with Setscrew(inch)
CNSORDERNO: Normal-duty(2)
TOGN: UCTH207-23J-230
SDI: B-1/4-28UNF
SD: 1 7/16
UCTH210-30J-300 with Setscrew(inch)
CNSORDERNO: Normal-duty(2)
TOGN: UCTH210-30J-300
SDI: B-1/4-28UNF
SD: 1 7/8
UCTH211-32J-300 with Setscrew(inch)
CNSORDERNO: Normal-duty(2)
TOGN: UCTH211-32J-300
SDI: B-R1/8
SD: 2.00000000



RSL185040-A PDF download