- Loyal
- RSL185038-A
RSL185038-A Bearing | Loyal
| RSL185038-A interchange INA RSL185038-A | |
| RSL185038-A cross reference INA RSL185038-A | |
| RSL185038-A Equivalent bearing interchange guide: | |
| Price: | enquiry |
| Model Number: | RSL185038-A |
| d | 190 mm |
| B | 136 mm |
| X | 110 mm |
| Ew | 269,76 mm |
| d1 | 222 mm |
| r min. | 2,1 mm |
| Weight | 21,2 Kg |
| Size (mm) | 190x269.76x136 |
| Width (mm) | 136 |
| Bearing number | RSL185038-A |
| Bore Diameter (mm) | 190 |
| Outer Diameter (mm) | 269,76 |
| Basic dynamic load rating (C) | 1430 kN |
UCTH202-10J-150 with Setscrew(inch)
CNSORDERNO: Normal-duty(2)
TOGN: UCTH202-10J-150
SDI: B-1/4-28UNF
SD: 5/8
UCHA215-48 with Setscrew(inch)
CNSORDERNO: A-R1/8
SDI: UCHA215-48
DVIS: 3.00000000
SD: Normal-duty(2)
UCTH206-19J-150 with Setscrew(inch)
CNSORDERNO: Normal-duty(2)
TOGN: UCTH206-19J-150
SDI: B-1/4-28UNF
SD: 1 3/16
UCTH204-12J-150 with Setscrew(inch)
CNSORDERNO: Normal-duty(2)
TOGN: UCTH204-12J-150
SDI: B-1/4-28UNF
SD: 3/4



RSL185038-A PDF download