- Loyal
- RSL185034-A
RSL185034-A Bearing | Loyal
| RSL185034-A interchange INA RSL185034-A | |
| RSL185034-A cross reference INA RSL185034-A | |
| RSL185034-A Equivalent bearing interchange guide: | |
| Price: | enquiry |
| Model Number: | RSL185034-A |
| d | 170 mm |
| B | 122 mm |
| X | 100 mm |
| Ew | 242,85 mm |
| d1 | 198,5 mm |
| r min. | 2,1 mm |
| Weight | 15,6 Kg |
| Size (mm) | 170x242.85x122 |
| Width (mm) | 122 |
| Bearing number | RSL185034-A |
| Bore Diameter (mm) | 170 |
| Outer Diameter (mm) | 242,85 |
| Basic dynamic load rating (C) | 1200 kN |
ZKX12-34 Tapered bore (with adapter) inch - ZK series
DVIS: A-1/4-28UNF
CNSORDERNO: Medium-duty(X)
SDI: ZKX12-34
SD: 2 1/8
UCTH207-22J-230 with Setscrew(inch)
CNSORDERNO: Normal-duty(2)
TOGN: UCTH207-22J-230
SDI: B-1/4-28UNF
SD: 1 3/8
UCTH211-32J-300 with Setscrew(inch)
CNSORDERNO: Normal-duty(2)
TOGN: UCTH211-32J-300
SDI: B-R1/8
SD: 2.00000000
UCTH205-15J-150 with Setscrew(inch)
CNSORDERNO: Normal-duty(2)
TOGN: UCTH205-15J-150
SDI: B-1/4-28UNF
SD: 15/16



RSL185034-A PDF download