- Loyal
- RSL185032-A
RSL185032-A Bearing | Loyal
| RSL185032-A interchange INA RSL185032-A | |
| RSL185032-A cross reference INA RSL185032-A | |
| RSL185032-A Equivalent bearing interchange guide: | |
| Price: | enquiry |
| Model Number: | RSL185032-A |
| d | 160 mm |
| B | 109 mm |
| X | 86 mm |
| Ew | 224,8 mm |
| d1 | 185 mm |
| r min. | 2,1 mm |
| Weight | 11 Kg |
| Size (mm) | 160x224.8x109 |
| Width (mm) | 109 |
| Bearing number | RSL185032-A |
| Bore Diameter (mm) | 160 |
| Outer Diameter (mm) | 224,8 |
| Basic dynamic load rating (C) | 930 kN |
UCTH212-39J-300 with Setscrew(inch)
CNSORDERNO: Normal-duty(2)
TOGN: UCTH212-39J-300
SDI: B-R1/8
SD: 2 7/16
UCTH206-18J-150 with Setscrew(inch)
CNSORDERNO: Normal-duty(2)
TOGN: UCTH206-18J-150
SDI: B-1/4-28UNF
SD: 1 1/8
UCTH201-8J-150 with Setscrew(inch)
CNSORDERNO: Normal-duty(2)
TOGN: UCTH201-8J-150
SDI: B-1/4-28UNF
SD: 1/2



RSL185032-A PDF download