- Loyal
- RSL185030-A
RSL185030-A Bearing | Loyal
| RSL185030-A interchange INA RSL185030-A | |
| RSL185030-A cross reference INA RSL185030-A | |
| RSL185030-A Equivalent bearing interchange guide: | |
| Price: | enquiry |
| Model Number: | RSL185030-A |
| d | 150 mm |
| B | 100 mm |
| X | 80 mm |
| Ew | 206,8 mm |
| d1 | 170,5 mm |
| r min. | 2,1 mm |
| Weight | 8,2 Kg |
| Size (mm) | 150x206.8x100 |
| Width (mm) | 100 |
| Bearing number | RSL185030-A |
| Bore Diameter (mm) | 150 |
| Outer Diameter (mm) | 206,8 |
| Basic dynamic load rating (C) | 810 kN |
UCTH201-8J-150 with Setscrew(inch)
CNSORDERNO: Normal-duty(2)
TOGN: UCTH201-8J-150
SDI: B-1/4-28UNF
SD: 1/2
ZK311-32 Tapered bore (with adapter) inch - ZK series
DVIS: A-R1/8
CNSORDERNO: Heavy-duty(3)
SDI: ZK311-32
SD: 2.00000000
UCTH207-21J-230 with Setscrew(inch)
CNSORDERNO: Normal-duty(2)
TOGN: UCTH207-21J-230
SDI: B-1/4-28UNF
SD: 1 5/16



RSL185030-A PDF download