- Loyal
- RSL185028-A
RSL185028-A Bearing | Loyal
| RSL185028-A interchange INA RSL185028-A | |
| RSL185028-A cross reference INA RSL185028-A | |
| RSL185028-A Equivalent bearing interchange guide: | |
| Price: | enquiry |
| Model Number: | RSL185028-A |
| d | 140 mm |
| B | 95 mm |
| X | 78 mm |
| Ew | 197,82 mm |
| d1 | 163 mm |
| r min. | 2 mm |
| Weight | 7,9 Kg |
| Size (mm) | 140x197.82x95 |
| Width (mm) | 95 |
| Bearing number | RSL185028-A |
| Bore Diameter (mm) | 140 |
| Outer Diameter (mm) | 197,82 |
| Basic dynamic load rating (C) | 780 kN |
UCTH201-8J-150 with Setscrew(inch)
CNSORDERNO: Normal-duty(2)
TOGN: UCTH201-8J-150
SDI: B-1/4-28UNF
SD: 1/2
UCTH210-32J-300 with Setscrew(inch)
CNSORDERNO: Normal-duty(2)
TOGN: UCTH210-32J-300
SDI: B-1/4-28UNF
SD: 2.00000000



RSL185028-A PDF download