- Loyal
- RSL185020-A
RSL185020-A Bearing | Loyal
| RSL185020-A interchange INA RSL185020-A | |
| RSL185020-A cross reference INA RSL185020-A | |
| RSL185020-A Equivalent bearing interchange guide: | |
| Price: | enquiry |
| Model Number: | RSL185020-A |
| d | 100 mm |
| B | 67 mm |
| X | 52 mm |
| Ew | 139,65 mm |
| d1 | 116 mm |
| r min. | 1,5 mm |
| Weight | 2,6 Kg |
| Size (mm) | 100x139.65x67 |
| Width (mm) | 67 |
| Bearing number | RSL185020-A |
| Bore Diameter (mm) | 100 |
| Outer Diameter (mm) | 139,65 |
| Basic dynamic load rating (C) | 370 kN |
UCTH211-35J-300 with Setscrew(inch)
CNSORDERNO: Normal-duty(2)
TOGN: UCTH211-35J-300
SDI: B-R1/8
SD: 2 3/16
UCTH211-32J-300 with Setscrew(inch)
CNSORDERNO: Normal-duty(2)
TOGN: UCTH211-32J-300
SDI: B-R1/8
SD: 2.00000000
ZK312-34 Tapered bore (with adapter) inch - ZK series
DVIS: A-R1/8
CNSORDERNO: Heavy-duty(3)
SDI: ZK312-34
SD: 2 1/8
UCTH212-39J-300 with Setscrew(inch)
CNSORDERNO: Normal-duty(2)
TOGN: UCTH212-39J-300
SDI: B-R1/8
SD: 2 7/16



RSL185020-A PDF download