- Loyal
- RSL185017-A
RSL185017-A Bearing | Loyal
| RSL185017-A interchange INA RSL185017-A | |
| RSL185017-A cross reference INA RSL185017-A | |
| RSL185017-A Equivalent bearing interchange guide: | |
| Price: | enquiry |
| Model Number: | RSL185017-A |
| d | 85 mm |
| B | 60 mm |
| X | 47 mm |
| Ew | 121,44 mm |
| d1 | 99,5 mm |
| r min. | 1,1 mm |
| Weight | 1,9 Kg |
| Size (mm) | 85x121.44x60 |
| Width (mm) | 60 |
| Bearing number | RSL185017-A |
| Bore Diameter (mm) | 85 |
| Outer Diameter (mm) | 121,44 |
| Basic dynamic load rating (C) | 300 kN |
UCTH212-36J-300 with Setscrew(inch)
CNSORDERNO: Normal-duty(2)
TOGN: UCTH212-36J-300
SDI: B-R1/8
SD: 2 1/4
UCHA215-48 with Setscrew(inch)
CNSORDERNO: A-R1/8
SDI: UCHA215-48
DVIS: 3.00000000
SD: Normal-duty(2)
UCTH205-15J-150 with Setscrew(inch)
CNSORDERNO: Normal-duty(2)
TOGN: UCTH205-15J-150
SDI: B-1/4-28UNF
SD: 15/16



RSL185017-A PDF download