- Loyal
- RSL185016-A
RSL185016-A Bearing | Loyal
| RSL185016-A interchange INA RSL185016-A | |
| RSL185016-A cross reference INA RSL185016-A | |
| RSL185016-A Equivalent bearing interchange guide: | |
| Price: | enquiry |
| Model Number: | RSL185016-A |
| d | 80 mm |
| B | 60 mm |
| X | 47 mm |
| Ew | 116,99 mm |
| d1 | 95 mm |
| r min. | 1,1 mm |
| Weight | 1,84 Kg |
| Size (mm) | 80x116.99x60 |
| Width (mm) | 60 |
| Bearing number | RSL185016-A |
| Bore Diameter (mm) | 80 |
| Outer Diameter (mm) | 116,99 |
| Basic dynamic load rating (C) | 290 kN |
UCTH210-32J-300 with Setscrew(inch)
CNSORDERNO: Normal-duty(2)
TOGN: UCTH210-32J-300
SDI: B-1/4-28UNF
SD: 2.00000000
UCTH201-8J-150 with Setscrew(inch)
CNSORDERNO: Normal-duty(2)
TOGN: UCTH201-8J-150
SDI: B-1/4-28UNF
SD: 1/2
UCTH207-23J-230 with Setscrew(inch)
CNSORDERNO: Normal-duty(2)
TOGN: UCTH207-23J-230
SDI: B-1/4-28UNF
SD: 1 7/16



RSL185016-A PDF download