- Loyal
- RSL185015-A
RSL185015-A Bearing | Loyal
| RSL185015-A interchange INA RSL185015-A | |
| RSL185015-A cross reference INA RSL185015-A | |
| RSL185015-A Equivalent bearing interchange guide: | |
| Price: | enquiry |
| Model Number: | RSL185015-A |
| d | 75 mm |
| B | 54 mm |
| X | 42 mm |
| Ew | 107,9 mm |
| d1 | 89 mm |
| r min. | 1,1 mm |
| Weight | 1,46 Kg |
| Size (mm) | 75x107.9x54 |
| Width (mm) | 54 |
| Bearing number | RSL185015-A |
| Bore Diameter (mm) | 75 |
| Outer Diameter (mm) | 107,9 |
| Basic dynamic load rating (C) | 245 kN |
UCTH212-36J-300 with Setscrew(inch)
CNSORDERNO: Normal-duty(2)
TOGN: UCTH212-36J-300
SDI: B-R1/8
SD: 2 1/4
UCTH210-30J-300 with Setscrew(inch)
CNSORDERNO: Normal-duty(2)
TOGN: UCTH210-30J-300
SDI: B-1/4-28UNF
SD: 1 7/8
UCTH204-12J-150 with Setscrew(inch)
CNSORDERNO: Normal-duty(2)
TOGN: UCTH204-12J-150
SDI: B-1/4-28UNF
SD: 3/4
UCTH211-35J-300 with Setscrew(inch)
CNSORDERNO: Normal-duty(2)
TOGN: UCTH211-35J-300
SDI: B-R1/8
SD: 2 3/16



RSL185015-A PDF download