- Loyal
- RSL185014-A
RSL185014-A Bearing | Loyal
| RSL185014-A interchange INA RSL185014-A | |
| RSL185014-A cross reference INA RSL185014-A | |
| RSL185014-A Equivalent bearing interchange guide: | |
| Price: | enquiry |
| Model Number: | RSL185014-A |
| d | 70 mm |
| B | 54 mm |
| X | 42 mm |
| Ew | 100,28 mm |
| d1 | 81,5 mm |
| r min. | 1,1 mm |
| Weight | 1,12 Kg |
| Size (mm) | 70x100.28x54 |
| Width (mm) | 54 |
| Bearing number | RSL185014-A |
| Bore Diameter (mm) | 70 |
| Outer Diameter (mm) | 100,28 |
| Basic dynamic load rating (C) | 233 kN |
UCTH209-26J-300 with Setscrew(inch)
CNSORDERNO: Normal-duty(2)
TOGN: UCTH209-26J-300
SDI: B-1/4-28UNF
SD: 1 5/8
UCTH211-35J-300 with Setscrew(inch)
CNSORDERNO: Normal-duty(2)
TOGN: UCTH211-35J-300
SDI: B-R1/8
SD: 2 3/16
UCHA215-48 with Setscrew(inch)
CNSORDERNO: A-R1/8
SDI: UCHA215-48
DVIS: 3.00000000
SD: Normal-duty(2)



RSL185014-A PDF download