- Loyal
- RSL185013-A
RSL185013-A Bearing | Loyal
| RSL185013-A interchange INA RSL185013-A | |
| RSL185013-A cross reference INA RSL185013-A | |
| RSL185013-A Equivalent bearing interchange guide: | |
| Price: | enquiry |
| Model Number: | RSL185013-A |
| d | 65 mm |
| B | 46 mm |
| X | 39 mm |
| Ew | 93,09 mm |
| d1 | 78,8 mm |
| r min. | 1,1 mm |
| Weight | 0,94 Kg |
| Size (mm) | 65x93.09x46 |
| Width (mm) | 46 |
| Bearing number | RSL185013-A |
| Bore Diameter (mm) | 65 |
| Outer Diameter (mm) | 93,09 |
| Basic dynamic load rating (C) | 197 kN |
ZKX12-34 Tapered bore (with adapter) inch - ZK series
DVIS: A-1/4-28UNF
CNSORDERNO: Medium-duty(X)
SDI: ZKX12-34
SD: 2 1/8
UCTH210-31J-300 with Setscrew(inch)
CNSORDERNO: Normal-duty(2)
TOGN: UCTH210-31J-300
SDI: B-1/4-28UNF
SD: 1 15/16
UCTH201-8J-150 with Setscrew(inch)
CNSORDERNO: Normal-duty(2)
TOGN: UCTH201-8J-150
SDI: B-1/4-28UNF
SD: 1/2



RSL185013-A PDF download