- Loyal
- CRBS 1108 V UU
CRBS 1108 V UU Bearing | Loyal
| CRBS 1108 V UU interchange IKO CRBS 1108 V UU | |
| CRBS 1108 V UU cross reference IKO CRBS 1108 V UU | |
| CRBS 1108 V UU Equivalent bearing interchange guide: | |
| Price: | enquiry |
| Model Number: | CRBS 1108 V UU |
| D | 126 mm |
| d | 110 mm |
| B | 8 mm |
| Da | 121 mm |
| da | 114 mm |
| r min. | 0.4 mm |
| Weight | 0,163 Kg |
| Size (mm) | 110x126x8 |
| Width (mm) | 8 |
| Bearing number | CRBS 1108 V UU |
| Bore Diameter (mm) | 110 |
| Outer Diameter (mm) | 126 |
| Basic dynamic load rating (C) | 10,3 kN |
UCTH202-10J-150 with Setscrew(inch)
CNSORDERNO: Normal-duty(2)
TOGN: UCTH202-10J-150
SDI: B-1/4-28UNF
SD: 5/8
UCTH211-35J-300 with Setscrew(inch)
CNSORDERNO: Normal-duty(2)
TOGN: UCTH211-35J-300
SDI: B-R1/8
SD: 2 3/16
ZKX11-32 Tapered bore (with adapter) inch - ZK series
DVIS: A-1/4-28UNF
CNSORDERNO: Medium-duty(X)
SDI: ZKX11-32
SD: 2.00000000



CRBS 1108 V UU PDF download