- Loyal
- 234407
234407 Bearing | Loyal
| 234407 interchange ISO 234407 | |
| 234407 cross reference ISO 234407 | |
| 234407 Equivalent bearing interchange guide: | |
| Price: | enquiry |
| Model Number: | 234407 |
| D | 62 mm |
| d | 35 mm |
| T | 34 mm |
| B1 | 8,5 mm |
| B2 | 17 mm |
| D1 | 53 mm |
| Size (mm) | 35x62x34 |
| Width (mm) | 34 |
| Bearing number | 234407 |
| Bore Diameter (mm) | 35 |
| Outer Diameter (mm) | 62 |
UCTH202-10J-150 with Setscrew(inch)
CNSORDERNO: Normal-duty(2)
TOGN: UCTH202-10J-150
SDI: B-1/4-28UNF
SD: 5/8
UCTH212-38J-300 with Setscrew(inch)
CNSORDERNO: Normal-duty(2)
TOGN: UCTH212-38J-300
SDI: B-R1/8
SD: 2 3/8
UCTH207-23J-230 with Setscrew(inch)
CNSORDERNO: Normal-duty(2)
TOGN: UCTH207-23J-230
SDI: B-1/4-28UNF
SD: 1 7/16
ZKX11-32 Tapered bore (with adapter) inch - ZK series
DVIS: A-1/4-28UNF
CNSORDERNO: Medium-duty(X)
SDI: ZKX11-32
SD: 2.00000000



234407 PDF download