- Loyal
- SBB 76-2RS
SBB 76-2RS Bearing | Loyal
| SBB 76-2RS interchange IKO SBB 76-2RS | |
| SBB 76-2RS cross reference IKO SBB 76-2RS | |
| SBB 76-2RS Equivalent bearing interchange guide: | |
| Price: | enquiry |
| Model Number: | SBB 76-2RS |
| D | 187,325 mm |
| d | 120,65 mm |
| B | 105,56 mm |
| C | 90,47 mm |
| d1 | 136,8 mm |
| dk | 173 mm |
| Weight | 11,6 Kg |
| ra max. | 0,8 mm |
| rb max. | 1,1 mm |
| Size (mm) | 120.65x187.325x105.56 |
| Width (mm) | 105,56 |
| Bearing number | SBB 76-2RS |
| Bore Diameter (mm) | 120,65 |
| Outer Diameter (mm) | 187,325 |
| Basic dynamic load rating (C) | 1530 kN |
ZK312-34 Tapered bore (with adapter) inch - ZK series
DVIS: A-R1/8
CNSORDERNO: Heavy-duty(3)
SDI: ZK312-34
SD: 2 1/8
UCTH211-32J-300 with Setscrew(inch)
CNSORDERNO: Normal-duty(2)
TOGN: UCTH211-32J-300
SDI: B-R1/8
SD: 2.00000000
UCTH209-26J-300 with Setscrew(inch)
CNSORDERNO: Normal-duty(2)
TOGN: UCTH209-26J-300
SDI: B-1/4-28UNF
SD: 1 5/8



SBB 76-2RS PDF download