- Loyal
- NP258107/NP773051
NP258107/NP773051 Bearing | Loyal
| NP258107/NP773051 interchange Timken NP258107/NP773051 | |
| NP258107/NP773051 cross reference Timken NP258107/NP773051 | |
| NP258107/NP773051 Equivalent bearing interchange guide: | |
| Price: | enquiry |
| Model Number: | NP258107/NP773051 |
| D | 68 mm |
| d | 38,5 mm |
| T | 18,5 mm |
| B | 16,5 mm |
| Size (mm) | 38.5x68x18.5 |
| Width (mm) | 18,5 |
| Bearing number | NP258107/NP773051 |
| Bore Diameter (mm) | 38,5 |
| Outer Diameter (mm) | 68 |
UCTH205-15J-150 with Setscrew(inch)
CNSORDERNO: Normal-duty(2)
TOGN: UCTH205-15J-150
SDI: B-1/4-28UNF
SD: 15/16
UCTH211-32J-300 with Setscrew(inch)
CNSORDERNO: Normal-duty(2)
TOGN: UCTH211-32J-300
SDI: B-R1/8
SD: 2.00000000
ZK311-32 Tapered bore (with adapter) inch - ZK series
DVIS: A-R1/8
CNSORDERNO: Heavy-duty(3)
SDI: ZK311-32
SD: 2.00000000



NP258107/NP773051 PDF download