- Loyal
- 2R2670LL
2R2670LL Bearing | Loyal
| 2R2670LL interchange NTN 2R2670LL | |
| 2R2670LL cross reference NTN 2R2670LL | |
| 2R2670LL Equivalent bearing interchange guide: | |
| Price: | enquiry |
| Model Number: | 2R2670LL |
| D | 240,000 mm |
| d | 130,000 mm |
| B | 209,000 mm |
| C | 209,000 mm |
| Size (mm) | 130x240x209 |
| Width (mm) | 209,000 |
| Bearing number | 2R2670LL |
| Bore Diameter (mm) | 130,000 |
| Outer Diameter (mm) | 240,000 |
UCTH207-20J-230 with Setscrew(inch)
CNSORDERNO: Normal-duty(2)
TOGN: UCTH207-20J-230
SDI: B-1/4-28UNF
SD: 1 1/4
UCTH209-26J-300 with Setscrew(inch)
CNSORDERNO: Normal-duty(2)
TOGN: UCTH209-26J-300
SDI: B-1/4-28UNF
SD: 1 5/8
UCTH206-18J-150 with Setscrew(inch)
CNSORDERNO: Normal-duty(2)
TOGN: UCTH206-18J-150
SDI: B-1/4-28UNF
SD: 1 1/8
UCTH210-32J-300 with Setscrew(inch)
CNSORDERNO: Normal-duty(2)
TOGN: UCTH210-32J-300
SDI: B-1/4-28UNF
SD: 2.00000000



2R2670LL PDF download