- Loyal
- 29452
29452 Bearing | Loyal
| 29452 interchange NTN-SNR 29452 | |
| 29452 cross reference NTN-SNR 29452 | |
| 29452 Equivalent bearing interchange guide: | |
| Price: | enquiry |
| Model Number: | 29452 |
| D | 480,000 mm |
| d | 260,000 mm |
| H | 132,000 mm |
| Size (mm) | 260x480x132 |
| Width (mm) | 132,000 |
| Bearing number | 29452 |
| Bore Diameter (mm) | 260,000 |
| Outer Diameter (mm) | 480,000 |
ZKX12-34 Tapered bore (with adapter) inch - ZK series
DVIS: A-1/4-28UNF
CNSORDERNO: Medium-duty(X)
SDI: ZKX12-34
SD: 2 1/8
UCTH213-40J-300 with Setscrew(inch)
CNSORDERNO: Normal-duty(2)
TOGN: UCTH213-40J-300
SDI: B-R1/8
SD: 2 1/2
UCTH205-15J-150 with Setscrew(inch)
CNSORDERNO: Normal-duty(2)
TOGN: UCTH205-15J-150
SDI: B-1/4-28UNF
SD: 15/16
UCTH204-12J-150 with Setscrew(inch)
CNSORDERNO: Normal-duty(2)
TOGN: UCTH204-12J-150
SDI: B-1/4-28UNF
SD: 3/4



29452 PDF download