- Loyal
- 29448
29448 Bearing | Loyal
| 29448 interchange NTN-SNR 29448 | |
| 29448 cross reference NTN-SNR 29448 | |
| 29448 Equivalent bearing interchange guide: | |
| Price: | enquiry |
| Model Number: | 29448 |
| D | 440,000 mm |
| d | 240,000 mm |
| H | 122,000 mm |
| Size (mm) | 240x440x122 |
| Width (mm) | 122,000 |
| Bearing number | 29448 |
| Bore Diameter (mm) | 240,000 |
| Outer Diameter (mm) | 440,000 |
UCTH212-38J-300 with Setscrew(inch)
CNSORDERNO: Normal-duty(2)
TOGN: UCTH212-38J-300
SDI: B-R1/8
SD: 2 3/8
UCTH211-32J-300 with Setscrew(inch)
CNSORDERNO: Normal-duty(2)
TOGN: UCTH211-32J-300
SDI: B-R1/8
SD: 2.00000000
UCTH212-39J-300 with Setscrew(inch)
CNSORDERNO: Normal-duty(2)
TOGN: UCTH212-39J-300
SDI: B-R1/8
SD: 2 7/16



29448 PDF download