- Loyal
- CRBS 20013 A UU
CRBS 20013 A UU Bearing | Loyal
| CRBS 20013 A UU interchange IKO CRBS 20013 A UU | |
| CRBS 20013 A UU cross reference IKO CRBS 20013 A UU | |
| CRBS 20013 A UU Equivalent bearing interchange guide: | |
| Price: | enquiry |
| Model Number: | CRBS 20013 A UU |
| D | 226 mm |
| d | 200 mm |
| B | 13 mm |
| Da | 219 mm |
| da | 206 mm |
| r min. | 0.6 mm |
| Weight | 0,78 Kg |
| Size (mm) | 200x226x13 |
| Width (mm) | 13 |
| Bearing number | CRBS 20013 A UU |
| Bore Diameter (mm) | 200 |
| Outer Diameter (mm) | 226 |
| Basic dynamic load rating (C) | 23,3 kN |
UCTH213-40J-300 with Setscrew(inch)
CNSORDERNO: Normal-duty(2)
TOGN: UCTH213-40J-300
SDI: B-R1/8
SD: 2 1/2
UCTH209-27J-300 with Setscrew(inch)
CNSORDERNO: Normal-duty(2)
TOGN: UCTH209-27J-300
SDI: B-1/4-28UNF
SD: 1 11/16
ZK311-32 Tapered bore (with adapter) inch - ZK series
DVIS: A-R1/8
CNSORDERNO: Heavy-duty(3)
SDI: ZK311-32
SD: 2.00000000



CRBS 20013 A UU PDF download