- Loyal
- NP323058/Y33021
NP323058/Y33021 Bearing | Loyal
| NP323058/Y33021 interchange Timken NP323058/Y33021 | |
| NP323058/Y33021 cross reference Timken NP323058/Y33021 | |
| NP323058/Y33021 Equivalent bearing interchange guide: | |
| Price: | enquiry |
| Model Number: | NP323058/Y33021 |
| D | 160 mm |
| d | 105 mm |
| B | 43 mm |
| Size (mm) | 105x160x43 |
| Width (mm) | 43 |
| Bearing number | NP323058/Y33021 |
| Bore Diameter (mm) | 105 |
| Outer Diameter (mm) | 160 |
UCTH209-28J-300 with Setscrew(inch)
CNSORDERNO: Normal-duty(2)
TOGN: UCTH209-28J-300
SDI: B-1/4-28UNF
SD: 1 3/4
UCTH208-25J-300 with Setscrew(inch)
CNSORDERNO: Normal-duty(2)
TOGN: UCTH208-25J-300
SDI: B-1/4-28UNF
SD: 1 9/16
UCTH207-22J-230 with Setscrew(inch)
CNSORDERNO: Normal-duty(2)
TOGN: UCTH207-22J-230
SDI: B-1/4-28UNF
SD: 1 3/8



NP323058/Y33021 PDF download