- Loyal
- NP449281/NP357215
NP449281/NP357215 Bearing | Loyal
| NP449281/NP357215 interchange Timken NP449281/NP357215 | |
| NP449281/NP357215 cross reference Timken NP449281/NP357215 | |
| NP449281/NP357215 Equivalent bearing interchange guide: | |
| Price: | enquiry |
| Model Number: | NP449281/NP357215 |
| D | 82,931 mm |
| d | 45,618 mm |
| B | 25,4 mm |
| C | 19,05 mm |
| R | 3,5 mm |
| Size (mm) | 45.618x82.931x25.4 |
| Width (mm) | 25,4 |
| Bearing number | NP449281/NP357215 |
| Bore Diameter (mm) | 45,618 |
| Outer Diameter (mm) | 82,931 |
UCTH211-34J-300 with Setscrew(inch)
CNSORDERNO: Normal-duty(2)
TOGN: UCTH211-34J-300
SDI: B-R1/8
SD: 2 1/8
UCTH211-32J-300 with Setscrew(inch)
CNSORDERNO: Normal-duty(2)
TOGN: UCTH211-32J-300
SDI: B-R1/8
SD: 2.00000000
UCTH210-30J-300 with Setscrew(inch)
CNSORDERNO: Normal-duty(2)
TOGN: UCTH210-30J-300
SDI: B-1/4-28UNF
SD: 1 7/8
UCTH205-15J-150 with Setscrew(inch)
CNSORDERNO: Normal-duty(2)
TOGN: UCTH205-15J-150
SDI: B-1/4-28UNF
SD: 15/16



NP449281/NP357215 PDF download