- Loyal
- 1312K
1312K Bearing | Loyal
| 1312K interchange SNR 1312K | |
| 1312K cross reference SNR 1312K | |
| 1312K Equivalent bearing interchange guide: | |
| Price: | enquiry |
| Model Number: | 1312K |
| D | 130,000 mm |
| d | 60,000 mm |
| B | 31,000 mm |
| C | 31,000 mm |
| Size (mm) | 60x130x31 |
| Width (mm) | 31,000 |
| Bearing number | 1312K |
| Bore Diameter (mm) | 60,000 |
| Outer Diameter (mm) | 130,000 |
UCTH208-25J-300 with Setscrew(inch)
CNSORDERNO: Normal-duty(2)
TOGN: UCTH208-25J-300
SDI: B-1/4-28UNF
SD: 1 9/16
UCTH209-26J-300 with Setscrew(inch)
CNSORDERNO: Normal-duty(2)
TOGN: UCTH209-26J-300
SDI: B-1/4-28UNF
SD: 1 5/8
UCTH204-12J-150 with Setscrew(inch)
CNSORDERNO: Normal-duty(2)
TOGN: UCTH204-12J-150
SDI: B-1/4-28UNF
SD: 3/4



1312K PDF download