- Loyal
- LME5UU
LME5UU Bearing | Loyal
| LME5UU interchange Samick LME5UU | |
| LME5UU cross reference Samick LME5UU | |
| LME5UU Equivalent bearing interchange guide: | |
| Price: | enquiry |
| Model Number: | LME5UU |
| D | 12 mm |
| d | 5 mm |
| B | 14,5 mm |
| L | 22 mm |
| W | 1,1 mm |
| D1 | 11,5 mm |
| Weight | 0,012 Kg |
| Size (mm) | 5x12x14.5 |
| Width (mm) | 14,5 |
| Bearing number | LME5UU |
| Bore Diameter (mm) | 5 |
| Outer Diameter (mm) | 12 |
| Basic dynamic load rating (C) | 200 kN |
UCTH202-10J-150 with Setscrew(inch)
CNSORDERNO: Normal-duty(2)
TOGN: UCTH202-10J-150
SDI: B-1/4-28UNF
SD: 5/8
ZK311-32 Tapered bore (with adapter) inch - ZK series
DVIS: A-R1/8
CNSORDERNO: Heavy-duty(3)
SDI: ZK311-32
SD: 2.00000000
UCTH204-12J-150 with Setscrew(inch)
CNSORDERNO: Normal-duty(2)
TOGN: UCTH204-12J-150
SDI: B-1/4-28UNF
SD: 3/4



LME5UU PDF download