- Loyal
- LME50LUU
LME50LUU Bearing | Loyal
| LME50LUU interchange Samick LME50LUU | |
| LME50LUU cross reference Samick LME50LUU | |
| LME50LUU Equivalent bearing interchange guide: | |
| Price: | enquiry |
| Model Number: | LME50LUU |
| D | 75 mm |
| d | 50 mm |
| B | 155,2 mm |
| L | 192 mm |
| W | 2,65 mm |
| D1 | 72 mm |
| Weight | 3,1 Kg |
| Size (mm) | 50x75x155.2 |
| Width (mm) | 155,2 |
| Bearing number | LME50LUU |
| Bore Diameter (mm) | 50 |
| Outer Diameter (mm) | 75 |
| Basic dynamic load rating (C) | 6080 kN |
UCTH207-20J-230 with Setscrew(inch)
CNSORDERNO: Normal-duty(2)
TOGN: UCTH207-20J-230
SDI: B-1/4-28UNF
SD: 1 1/4
UCTH207-21J-230 with Setscrew(inch)
CNSORDERNO: Normal-duty(2)
TOGN: UCTH207-21J-230
SDI: B-1/4-28UNF
SD: 1 5/16
UCTH206-18J-150 with Setscrew(inch)
CNSORDERNO: Normal-duty(2)
TOGN: UCTH206-18J-150
SDI: B-1/4-28UNF
SD: 1 1/8
UCTH212-36J-300 with Setscrew(inch)
CNSORDERNO: Normal-duty(2)
TOGN: UCTH212-36J-300
SDI: B-R1/8
SD: 2 1/4



LME50LUU PDF download