- Loyal
- LME5
LME5 Bearing | Loyal
| LME5 interchange Samick LME5 | |
| LME5 cross reference Samick LME5 | |
| LME5 Equivalent bearing interchange guide: | |
| Price: | enquiry |
| Model Number: | LME5 |
| D | 12 mm |
| d | 5 mm |
| B | 14,5 mm |
| L | 22 mm |
| W | 1,1 mm |
| D1 | 11,5 mm |
| Weight | 0,012 Kg |
| Size (mm) | 5x12x14.5 |
| Width (mm) | 14,5 |
| Bearing number | LME5 |
| Bore Diameter (mm) | 5 |
| Outer Diameter (mm) | 12 |
| Basic dynamic load rating (C) | 0,2 kN |
UCTH210-30J-300 with Setscrew(inch)
CNSORDERNO: Normal-duty(2)
TOGN: UCTH210-30J-300
SDI: B-1/4-28UNF
SD: 1 7/8
UCTH206-19J-150 with Setscrew(inch)
CNSORDERNO: Normal-duty(2)
TOGN: UCTH206-19J-150
SDI: B-1/4-28UNF
SD: 1 3/16
UCTH210-31J-300 with Setscrew(inch)
CNSORDERNO: Normal-duty(2)
TOGN: UCTH210-31J-300
SDI: B-1/4-28UNF
SD: 1 15/16
UCTH206-20J-150 with Setscrew(inch)
CNSORDERNO: Normal-duty(2)
TOGN: UCTH206-20J-150
SDI: B-1/4-28UNF
SD: 1 1/4



LME5 PDF download