- Loyal
- 51106
51106 Bearing | Loyal
| 51106 interchange NTN-SNR 51106 | |
| 51106 cross reference NTN-SNR 51106 | |
| 51106 Equivalent bearing interchange guide: | |
| Price: | enquiry |
| Model Number: | 51106 |
| D | 47,000 mm |
| d | 30,000 mm |
| H | 11,000 mm |
| Size (mm) | 30x47x11 |
| Width (mm) | 11,000 |
| Bearing number | 51106 |
| Bore Diameter (mm) | 30,000 |
| Outer Diameter (mm) | 47,000 |
UCTH209-27J-300 with Setscrew(inch)
CNSORDERNO: Normal-duty(2)
TOGN: UCTH209-27J-300
SDI: B-1/4-28UNF
SD: 1 11/16
UCTH211-35J-300 with Setscrew(inch)
CNSORDERNO: Normal-duty(2)
TOGN: UCTH211-35J-300
SDI: B-R1/8
SD: 2 3/16
ZKX11-32 Tapered bore (with adapter) inch - ZK series
DVIS: A-1/4-28UNF
CNSORDERNO: Medium-duty(X)
SDI: ZKX11-32
SD: 2.00000000
UCTH212-36J-300 with Setscrew(inch)
CNSORDERNO: Normal-duty(2)
TOGN: UCTH212-36J-300
SDI: B-R1/8
SD: 2 1/4



51106 PDF download