- Loyal
- 07087/07196
07087/07196 Bearing | Loyal
| 07087/07196 interchange ISO 07087/07196 | |
| 07087/07196 cross reference ISO 07087/07196 | |
| 07087/07196 Equivalent bearing interchange guide: | |
| Price: | enquiry |
| Model Number: | 07087/07196 |
| D | 50,05 mm |
| d | 22,225 mm |
| T | 13,495 mm |
| B | 14,26 mm |
| C | 9,525 mm |
| a | 2,8 mm |
| Size (mm) | 22.225x50.05x13.495 |
| Width (mm) | 13,495 |
| Bearing number | 07087/07196 |
| Bore Diameter (mm) | 22,225 |
| Outer Diameter (mm) | 50,05 |
UCTH201-8J-150 with Setscrew(inch)
CNSORDERNO: Normal-duty(2)
TOGN: UCTH201-8J-150
SDI: B-1/4-28UNF
SD: 1/2
UCTH206-20J-150 with Setscrew(inch)
CNSORDERNO: Normal-duty(2)
TOGN: UCTH206-20J-150
SDI: B-1/4-28UNF
SD: 1 1/4
UCTH211-35J-300 with Setscrew(inch)
CNSORDERNO: Normal-duty(2)
TOGN: UCTH211-35J-300
SDI: B-R1/8
SD: 2 3/16



07087/07196 PDF download