- Loyal
- LME30LUU
LME30LUU Bearing | Loyal
| LME30LUU interchange Samick LME30LUU | |
| LME30LUU cross reference Samick LME30LUU | |
| LME30LUU Equivalent bearing interchange guide: | |
| Price: | enquiry |
| Model Number: | LME30LUU |
| D | 47 mm |
| d | 30 mm |
| B | 104,2 mm |
| L | 123 mm |
| W | 1,85 mm |
| D1 | 44,5 mm |
| Weight | 0,58 Kg |
| Size (mm) | 30x47x104.2 |
| Width (mm) | 104,2 |
| Bearing number | LME30LUU |
| Bore Diameter (mm) | 30 |
| Outer Diameter (mm) | 47 |
| Basic dynamic load rating (C) | 2490 kN |
UCTH207-23J-230 with Setscrew(inch)
CNSORDERNO: Normal-duty(2)
TOGN: UCTH207-23J-230
SDI: B-1/4-28UNF
SD: 1 7/16
UCTH212-38J-300 with Setscrew(inch)
CNSORDERNO: Normal-duty(2)
TOGN: UCTH212-38J-300
SDI: B-R1/8
SD: 2 3/8
UCTH205-14J-150 with Setscrew(inch)
CNSORDERNO: Normal-duty(2)
TOGN: UCTH205-14J-150
SDI: B-1/4-28UNF
SD: 7/8
UCTH211-34J-300 with Setscrew(inch)
CNSORDERNO: Normal-duty(2)
TOGN: UCTH211-34J-300
SDI: B-R1/8
SD: 2 1/8



LME30LUU PDF download