- Loyal
- 51104
51104 Bearing | Loyal
| 51104 interchange NTN-SNR 51104 | |
| 51104 cross reference NTN-SNR 51104 | |
| 51104 Equivalent bearing interchange guide: | |
| Price: | enquiry |
| Model Number: | 51104 |
| D | 35,000 mm |
| d | 20,000 mm |
| H | 10,000 mm |
| Size (mm) | 20x35x10 |
| Width (mm) | 10,000 |
| Bearing number | 51104 |
| Bore Diameter (mm) | 20,000 |
| Outer Diameter (mm) | 35,000 |
UCTH210-31J-300 with Setscrew(inch)
CNSORDERNO: Normal-duty(2)
TOGN: UCTH210-31J-300
SDI: B-1/4-28UNF
SD: 1 15/16
UCTH211-35J-300 with Setscrew(inch)
CNSORDERNO: Normal-duty(2)
TOGN: UCTH211-35J-300
SDI: B-R1/8
SD: 2 3/16
UCTH206-18J-150 with Setscrew(inch)
CNSORDERNO: Normal-duty(2)
TOGN: UCTH206-18J-150
SDI: B-1/4-28UNF
SD: 1 1/8



51104 PDF download