- Loyal
- LMBS8UUOP
LMBS8UUOP Bearing | Loyal
| LMBS8UUOP interchange Samick LMBS8UUOP | |
| LMBS8UUOP cross reference Samick LMBS8UUOP | |
| LMBS8UUOP Equivalent bearing interchange guide: | |
| Price: | enquiry |
| Model Number: | LMBS8UUOP |
| d | 12,7 mm |
| D | 22,225 mm |
| h | 8,128 mm |
| F | 3,556 mm |
| G | 16,002 mm |
| L | 31,75 mm |
| L1 | 26,2128 mm |
| Weight | 0,014 Kg |
| L2 min. | 1,27 mm |
| Bearing number | LMBS8UUOP |
| Bore Diameter (mm) | 12,7 |
| Outer Diameter (mm) | 22,225 |
| Basic dynamic load rating (C) | 95,2543977 kN |
UCTH209-27J-300 with Setscrew(inch)
CNSORDERNO: Normal-duty(2)
TOGN: UCTH209-27J-300
SDI: B-1/4-28UNF
SD: 1 11/16
UCTH210-30J-300 with Setscrew(inch)
CNSORDERNO: Normal-duty(2)
TOGN: UCTH210-30J-300
SDI: B-1/4-28UNF
SD: 1 7/8
UCTH211-32J-300 with Setscrew(inch)
CNSORDERNO: Normal-duty(2)
TOGN: UCTH211-32J-300
SDI: B-R1/8
SD: 2.00000000
UCTH207-20J-230 with Setscrew(inch)
CNSORDERNO: Normal-duty(2)
TOGN: UCTH207-20J-230
SDI: B-1/4-28UNF
SD: 1 1/4



LMBS8UUOP PDF download