- Loyal
- 51103
51103 Bearing | Loyal
| 51103 interchange NTN-SNR 51103 | |
| 51103 cross reference NTN-SNR 51103 | |
| 51103 Equivalent bearing interchange guide: | |
| Price: | enquiry |
| Model Number: | 51103 |
| D | 30,000 mm |
| d | 17,000 mm |
| H | 9,000 mm |
| Size (mm) | 17x30x9 |
| Width (mm) | 9,000 |
| Bearing number | 51103 |
| Bore Diameter (mm) | 17,000 |
| Outer Diameter (mm) | 30,000 |
UCTH207-21J-230 with Setscrew(inch)
CNSORDERNO: Normal-duty(2)
TOGN: UCTH207-21J-230
SDI: B-1/4-28UNF
SD: 1 5/16
UCTH208-25J-300 with Setscrew(inch)
CNSORDERNO: Normal-duty(2)
TOGN: UCTH208-25J-300
SDI: B-1/4-28UNF
SD: 1 9/16
ZKX11-32 Tapered bore (with adapter) inch - ZK series
DVIS: A-1/4-28UNF
CNSORDERNO: Medium-duty(X)
SDI: ZKX11-32
SD: 2.00000000



51103 PDF download