- Loyal
- LMBS6UU
LMBS6UU Bearing | Loyal
| LMBS6UU interchange Samick LMBS6UU | |
| LMBS6UU cross reference Samick LMBS6UU | |
| LMBS6UU Equivalent bearing interchange guide: | |
| Price: | enquiry |
| Model Number: | LMBS6UU |
| d | 9,525 mm |
| D | 15,875 mm |
| L | 22,225 mm |
| L2 | 0,9906 mm |
| L1 | 17,7546 mm |
| Weight | 0,009 Kg |
| Bearing number | LMBS6UU |
| Bore Diameter (mm) | 9,525 |
| Outer Diameter (mm) | 15,875 |
| Basic dynamic load rating (C) | 35,38020486 kN |
ZK312-34 Tapered bore (with adapter) inch - ZK series
DVIS: A-R1/8
CNSORDERNO: Heavy-duty(3)
SDI: ZK312-34
SD: 2 1/8
ZKX11-32 Tapered bore (with adapter) inch - ZK series
DVIS: A-1/4-28UNF
CNSORDERNO: Medium-duty(X)
SDI: ZKX11-32
SD: 2.00000000
ZK212-34 Tapered bore (with adapter) inch - ZK series
DVIS: A-1/4-28UNF
CNSORDERNO: Normal-duty(2)
SDI: ZK212-34
SD: 2 1/8



LMBS6UU PDF download