- Loyal
- LMBS6
LMBS6 Bearing | Loyal
| LMBS6 interchange Samick LMBS6 | |
| LMBS6 cross reference Samick LMBS6 | |
| LMBS6 Equivalent bearing interchange guide: | |
| Price: | enquiry |
| Model Number: | LMBS6 |
| d | 9,525 mm |
| D | 15,875 mm |
| L | 22,225 mm |
| L2 | 0,9906 mm |
| L1 | 17,7546 mm |
| Weight | 0,009 Kg |
| Bearing number | LMBS6 |
| Bore Diameter (mm) | 9,525 |
| Outer Diameter (mm) | 15,875 |
| Basic dynamic load rating (C) | 35,38020486 kN |
UCTH207-22J-230 with Setscrew(inch)
CNSORDERNO: Normal-duty(2)
TOGN: UCTH207-22J-230
SDI: B-1/4-28UNF
SD: 1 3/8
UCTH207-23J-230 with Setscrew(inch)
CNSORDERNO: Normal-duty(2)
TOGN: UCTH207-23J-230
SDI: B-1/4-28UNF
SD: 1 7/16
UCTH206-18J-150 with Setscrew(inch)
CNSORDERNO: Normal-duty(2)
TOGN: UCTH206-18J-150
SDI: B-1/4-28UNF
SD: 1 1/8
UCTH205-16J-150 with Setscrew(inch)
CNSORDERNO: Normal-duty(2)
TOGN: UCTH205-16J-150
SDI: B-1/4-28UNF
SD: 1.00000000



LMBS6 PDF download