- Loyal
- LMBS32OP
LMBS32OP Bearing | Loyal
| LMBS32OP interchange Samick LMBS32OP | |
| LMBS32OP cross reference Samick LMBS32OP | |
| LMBS32OP Equivalent bearing interchange guide: | |
| Price: | enquiry |
| Model Number: | LMBS32OP |
| d | 50,8 mm |
| D | 76,2 mm |
| h | 25,4 mm |
| F | 6,858 mm |
| G | 7,874 mm |
| J | 3,1496 mm |
| L | 101,6 mm |
| L1 | 81,1022 mm |
| Weight | 0,499 Kg |
| L2 min. | 2,667 mm |
| Bearing number | LMBS32OP |
| Bore Diameter (mm) | 50,8 |
| Outer Diameter (mm) | 76,2 |
| Basic dynamic load rating (C) | 1020,5828325 kN |
UCTH207-20J-230 with Setscrew(inch)
CNSORDERNO: Normal-duty(2)
TOGN: UCTH207-20J-230
SDI: B-1/4-28UNF
SD: 1 1/4
UCTH208-25J-300 with Setscrew(inch)
CNSORDERNO: Normal-duty(2)
TOGN: UCTH208-25J-300
SDI: B-1/4-28UNF
SD: 1 9/16
ZKX11-32 Tapered bore (with adapter) inch - ZK series
DVIS: A-1/4-28UNF
CNSORDERNO: Medium-duty(X)
SDI: ZKX11-32
SD: 2.00000000



LMBS32OP PDF download