- Loyal
- LMBS32
LMBS32 Bearing | Loyal
| LMBS32 interchange Samick LMBS32 | |
| LMBS32 cross reference Samick LMBS32 | |
| LMBS32 Equivalent bearing interchange guide: | |
| Price: | enquiry |
| Model Number: | LMBS32 |
| d | 50,8 mm |
| D | 76,2 mm |
| L | 101,6 mm |
| L2 | 2,667 mm |
| L1 | 81,1022 mm |
| Weight | 0,626 Kg |
| Bearing number | LMBS32 |
| Bore Diameter (mm) | 50,8 |
| Outer Diameter (mm) | 76,2 |
| Basic dynamic load rating (C) | 1011,5109851 kN |
ZK312-34 Tapered bore (with adapter) inch - ZK series
DVIS: A-R1/8
CNSORDERNO: Heavy-duty(3)
SDI: ZK312-34
SD: 2 1/8
UCTH206-19J-150 with Setscrew(inch)
CNSORDERNO: Normal-duty(2)
TOGN: UCTH206-19J-150
SDI: B-1/4-28UNF
SD: 1 3/16



LMBS32 PDF download