- Loyal
- LMBS12UU
LMBS12UU Bearing | Loyal
| LMBS12UU interchange Samick LMBS12UU | |
| LMBS12UU cross reference Samick LMBS12UU | |
| LMBS12UU Equivalent bearing interchange guide: | |
| Price: | enquiry |
| Model Number: | LMBS12UU |
| d | 19.05 mm |
| D | 31,75 mm |
| L | 41,275 mm |
| L2 | 1,4224 mm |
| L1 | 32,258 mm |
| Weight | 0,064 Kg |
| Bearing number | LMBS12UU |
| Bore Diameter (mm) | 19.05 |
| Outer Diameter (mm) | 31,75 |
| Basic dynamic load rating (C) | 226,796185 kN |
UCTH209-28J-300 with Setscrew(inch)
CNSORDERNO: Normal-duty(2)
TOGN: UCTH209-28J-300
SDI: B-1/4-28UNF
SD: 1 3/4
UCTH208-25J-300 with Setscrew(inch)
CNSORDERNO: Normal-duty(2)
TOGN: UCTH208-25J-300
SDI: B-1/4-28UNF
SD: 1 9/16
UCTH206-20J-150 with Setscrew(inch)
CNSORDERNO: Normal-duty(2)
TOGN: UCTH206-20J-150
SDI: B-1/4-28UNF
SD: 1 1/4
UCTH207-22J-230 with Setscrew(inch)
CNSORDERNO: Normal-duty(2)
TOGN: UCTH207-22J-230
SDI: B-1/4-28UNF
SD: 1 3/8



LMBS12UU PDF download