- Loyal
- CRF-33122 A
CRF-33122 A Bearing | Loyal
| CRF-33122 A interchange Loyal CRF-33122 A | |
| CRF-33122 A cross reference Loyal CRF-33122 A | |
| CRF-33122 A Equivalent bearing interchange guide: | |
| Price: | enquiry |
| Model Number: | CRF-33122 A |
| Size (mm) | 110x180x56 |
| Width (mm) | 56,000 |
| Weight (kg) | 5.63 |
| Bearing number | CRF-33122 A |
| Designation ISO | 3007722A |
| Designation SKF | |
| Bore Diameter (mm) | 110,000 |
| Outer Diameter (mm) | 180,000 |
ZK311-32 Tapered bore (with adapter) inch - ZK series
DVIS: A-R1/8
CNSORDERNO: Heavy-duty(3)
SDI: ZK311-32
SD: 2.00000000
UCTH207-21J-230 with Setscrew(inch)
CNSORDERNO: Normal-duty(2)
TOGN: UCTH207-21J-230
SDI: B-1/4-28UNF
SD: 1 5/16
UCTH207-22J-230 with Setscrew(inch)
CNSORDERNO: Normal-duty(2)
TOGN: UCTH207-22J-230
SDI: B-1/4-28UNF
SD: 1 3/8
UCTH206-20J-150 with Setscrew(inch)
CNSORDERNO: Normal-duty(2)
TOGN: UCTH206-20J-150
SDI: B-1/4-28UNF
SD: 1 1/4



CRF-33122 A PDF download