- Loyal
- CRF-33121 A
CRF-33121 A Bearing | Loyal
| CRF-33121 A interchange Loyal CRF-33121 A | |
| CRF-33121 A cross reference Loyal CRF-33121 A | |
| CRF-33121 A Equivalent bearing interchange guide: | |
| Price: | enquiry |
| Model Number: | CRF-33121 A |
| Size (mm) | 105x175x56 |
| Width (mm) | 56,000 |
| Weight (kg) | 5.44 |
| Bearing number | CRF-33121 A |
| Designation ISO | 3007721A |
| Designation SKF | |
| Bore Diameter (mm) | 105,000 |
| Outer Diameter (mm) | 175,000 |
UCTH207-20J-230 with Setscrew(inch)
CNSORDERNO: Normal-duty(2)
TOGN: UCTH207-20J-230
SDI: B-1/4-28UNF
SD: 1 1/4
UCTH210-30J-300 with Setscrew(inch)
CNSORDERNO: Normal-duty(2)
TOGN: UCTH210-30J-300
SDI: B-1/4-28UNF
SD: 1 7/8
UCTH212-36J-300 with Setscrew(inch)
CNSORDERNO: Normal-duty(2)
TOGN: UCTH212-36J-300
SDI: B-R1/8
SD: 2 1/4
UCTH212-39J-300 with Setscrew(inch)
CNSORDERNO: Normal-duty(2)
TOGN: UCTH212-39J-300
SDI: B-R1/8
SD: 2 7/16



CRF-33121 A PDF download