- Loyal
- CRF-33120 A
CRF-33120 A Bearing | Loyal
| CRF-33120 A interchange Loyal CRF-33120 A | |
| CRF-33120 A cross reference Loyal CRF-33120 A | |
| CRF-33120 A Equivalent bearing interchange guide: | |
| Price: | enquiry |
| Model Number: | CRF-33120 A |
| Size (mm) | 100x165x52 |
| Width (mm) | 52,000 |
| Weight (kg) | 4.45 |
| Bearing number | CRF-33120 A |
| Designation ISO | 3007720A |
| Designation SKF | |
| Bore Diameter (mm) | 100,000 |
| Outer Diameter (mm) | 165,000 |
UCTH202-10J-150 with Setscrew(inch)
CNSORDERNO: Normal-duty(2)
TOGN: UCTH202-10J-150
SDI: B-1/4-28UNF
SD: 5/8
UCTH209-27J-300 with Setscrew(inch)
CNSORDERNO: Normal-duty(2)
TOGN: UCTH209-27J-300
SDI: B-1/4-28UNF
SD: 1 11/16
UCTH206-19J-150 with Setscrew(inch)
CNSORDERNO: Normal-duty(2)
TOGN: UCTH206-19J-150
SDI: B-1/4-28UNF
SD: 1 3/16
UCTH204-12J-150 with Setscrew(inch)
CNSORDERNO: Normal-duty(2)
TOGN: UCTH204-12J-150
SDI: B-1/4-28UNF
SD: 3/4



CRF-33120 A PDF download