- Loyal
- T-EE161400/161850
T-EE161400/161850 Bearing | Loyal
| T-EE161400/161850 interchange NTN T-EE161400/161850 | |
| T-EE161400/161850 cross reference NTN T-EE161400/161850 | |
| T-EE161400/161850 Equivalent bearing interchange guide: | |
| Price: | enquiry |
| Model Number: | T-EE161400/161850 |
| D | 469,9 mm |
| d | 355,6 mm |
| T | 60,325 mm |
| B | 55,562 mm |
| C | 38,1 mm |
| Size (mm) | 355.6x469.9x60.325 |
| Width (mm) | 60,325 |
| Bearing number | T-EE161400/161850 |
| Bore Diameter (mm) | 355,6 |
| Outer Diameter (mm) | 469,9 |
UCTH211-32J-300 with Setscrew(inch)
CNSORDERNO: Normal-duty(2)
TOGN: UCTH211-32J-300
SDI: B-R1/8
SD: 2.00000000
UCTH207-23J-230 with Setscrew(inch)
CNSORDERNO: Normal-duty(2)
TOGN: UCTH207-23J-230
SDI: B-1/4-28UNF
SD: 1 7/16
UCTH210-31J-300 with Setscrew(inch)
CNSORDERNO: Normal-duty(2)
TOGN: UCTH210-31J-300
SDI: B-1/4-28UNF
SD: 1 15/16
UCTH211-34J-300 with Setscrew(inch)
CNSORDERNO: Normal-duty(2)
TOGN: UCTH211-34J-300
SDI: B-R1/8
SD: 2 1/8



T-EE161400/161850 PDF download