- Loyal
- K81206TN
K81206TN Bearing | Loyal
| K81206TN interchange NBS K81206TN | |
| K81206TN cross reference NBS K81206TN | |
| K81206TN Equivalent bearing interchange guide: | |
| Price: | enquiry |
| Model Number: | K81206TN |
| d | 30 mm |
| D | 52 mm |
| Dw | 7,5 mm |
| Weight | 0,033 Kg |
| Bearing number | K81206TN |
| Bore Diameter (mm) | 30 |
| Outer Diameter (mm) | 52 |
| Basic dynamic load rating (C) | 63,5 kN |
| Basic static load rating (C0) | 139 kN |
UCTH211-32J-300 with Setscrew(inch)
CNSORDERNO: Normal-duty(2)
TOGN: UCTH211-32J-300
SDI: B-R1/8
SD: 2.00000000
ZK312-34 Tapered bore (with adapter) inch - ZK series
DVIS: A-R1/8
CNSORDERNO: Heavy-duty(3)
SDI: ZK312-34
SD: 2 1/8
UCTH207-21J-230 with Setscrew(inch)
CNSORDERNO: Normal-duty(2)
TOGN: UCTH207-21J-230
SDI: B-1/4-28UNF
SD: 1 5/16
ZK311-32 Tapered bore (with adapter) inch - ZK series
DVIS: A-R1/8
CNSORDERNO: Heavy-duty(3)
SDI: ZK311-32
SD: 2.00000000



K81206TN PDF download