- Loyal
- K81206
K81206 Bearing | Loyal
| K81206 interchange NTN K81206 | |
| K81206 cross reference NTN K81206 | |
| K81206 Equivalent bearing interchange guide: | |
| Price: | enquiry |
| Model Number: | K81206 |
| d | 30,000 mm |
| D | 52,000 mm |
| Dw | 7,500 mm |
| Category | Bearings |
| Inventory | 0.0 |
| Product Group | B04144 |
| Bearing number | K81206 |
| Manufacturer Name | NTN |
| Weight / Kilogram | 0.041 |
| Bore Diameter (mm) | 30,000 |
| Outer Diameter (mm) | 52,000 |
| Minimum Buy Quantity | N/A |
UCTH211-32J-300 with Setscrew(inch)
CNSORDERNO: Normal-duty(2)
TOGN: UCTH211-32J-300
SDI: B-R1/8
SD: 2.00000000
UCTH206-19J-150 with Setscrew(inch)
CNSORDERNO: Normal-duty(2)
TOGN: UCTH206-19J-150
SDI: B-1/4-28UNF
SD: 1 3/16
UCTH207-20J-230 with Setscrew(inch)
CNSORDERNO: Normal-duty(2)
TOGN: UCTH207-20J-230
SDI: B-1/4-28UNF
SD: 1 1/4
UCTH201-8J-150 with Setscrew(inch)
CNSORDERNO: Normal-duty(2)
TOGN: UCTH201-8J-150
SDI: B-1/4-28UNF
SD: 1/2



K81206 PDF download