- Loyal
- CRF-33016 A
CRF-33016 A Bearing | Loyal
| CRF-33016 A interchange Loyal CRF-33016 A | |
| CRF-33016 A cross reference Loyal CRF-33016 A | |
| CRF-33016 A Equivalent bearing interchange guide: | |
| Price: | enquiry |
| Model Number: | CRF-33016 A |
| Size (mm) | 80x125x36 |
| Width (mm) | 36,000 |
| Weight (kg) | 1.65 |
| Compatibility | DAF |
| Bearing number | CRF-33016 A |
| Designation ISO | 3007116A |
| Designation SKF | VKHB 2140 |
| Bore Diameter (mm) | 80,000 |
| Outer Diameter (mm) | 125,000 |
UCTH209-27J-300 with Setscrew(inch)
CNSORDERNO: Normal-duty(2)
TOGN: UCTH209-27J-300
SDI: B-1/4-28UNF
SD: 1 11/16
UCTH213-40J-300 with Setscrew(inch)
CNSORDERNO: Normal-duty(2)
TOGN: UCTH213-40J-300
SDI: B-R1/8
SD: 2 1/2
UCTH205-14J-150 with Setscrew(inch)
CNSORDERNO: Normal-duty(2)
TOGN: UCTH205-14J-150
SDI: B-1/4-28UNF
SD: 7/8
UCTH212-38J-300 with Setscrew(inch)
CNSORDERNO: Normal-duty(2)
TOGN: UCTH212-38J-300
SDI: B-R1/8
SD: 2 3/8



CRF-33016 A PDF download